2017 Winter Saturday Pursuit

Bartley Sailing Club

Results are provisional as at 16:50 on 29--03--2017

Asymmetric Fleet

Sailed: 12, Discards: 6, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName Class Rating Race 1
2017-01-07
Race 2
2017-01-14
Race 3
2017-01-21
Race 4
2017-01-28
Race 5
2017-02-04
Race 6
2017-02-11
Race 7
2017-02-18
Race 8
2017-02-25
Race 9
2016-12-03
Race 10
2017-03-11
Race 11
2017-03-18
Race 12
2017-03-29
Total Nett
1st DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 1.0 3.0 (15.0 DNC) 3.0 1.0 2.0 (15.0 DNC) 101.0 11.0
2nd EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 (15.0 DNC) 3.0 (15.0 DNC) 1.0 3.0 3.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNF) (15.0 DNC) 1.0 102.0 12.0
3rd EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 1.0 (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) 2.0 2.0 (4.0) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 3.0 93.0 14.0
4th ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 3.0 1.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 5.0 4.0 4.0 109.0 19.0
5th GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 4.0 1.0 5.0 119.0 29.0
6th KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNS) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 1.0 (15.0 DNC) 15.0 OCS 2.0 15.0 DNC 2.0 129.0 39.0
7th PACE Greg EAVES Nick RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 3.0 3.0 15.0 DNC 156.0 66.0
8th BOWNES Chris MASON Guy RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 5.0 2.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 157.0 67.0
9th COOLEY Doug HARRIS Sally Laser Vago XD 1074 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 166.0 76.0
10th RANDLE Mat RANDLE Jane RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 169.0 79.0
11th HANCOX Wayne BLAKEMORE Gareth RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 5.0 15.0 DNC 170.0 80.0
12th BLAKEMORE Gareth BLAKEMORE Kate RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 6.0 171.0 81.0
13th CAMPBELL Derek MASON Guy RS 400 942 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 6.0 15.0 DNC 15.0 DNC 171.0 81.0
14th EELES Howard MASON Guy RS 500 973 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNF 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 180.0 90.0

Handicap Fleet

Sailed: 11, Discards: 6, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName Class Rating Race 1
2017-01-07
Race 2
2017-01-14
Race 3
2017-01-21
Race 4
2017-01-28
Race 5
2017-02-04
Race 6
2017-02-11
Race 7
2017-02-18
Race 9
2016-12-03
Race 10
2017-03-11
Race 11
2017-03-18
Race 12
2017-03-29
Total Nett
1st DEGGE Debbie   Streaker 1135 (1.0) (21.0 DNC) (2.0) (1.0) 1.0 1.0 1.0 (21.0 DNC) 1.0 (21.0 DNC) 1.0 72.0 5.0
2nd BONEHAM Neil   Phantom 1008 2.0 (3.0) (3.0) 2.0 2.0 2.0 (3.0) (21.0 DNC) (3.0) 3.0 (4.0) 48.0 11.0
3rd CLARKE Ian   FINN 1042 4.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (5.0) 3.0 3.0 (5.0) (21.0 DNC) (7.0) 4.0 5.0 99.0 19.0
4th BLACKWELL Graham   K1 1067 (21.0 DNC) 4.0 5.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 4.0 3.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 7.0 149.0 23.0
5th PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 6.0 4.0 (21.0 DNC) 6.0 2.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 8.0 152.0 26.0
6th ARCHER Alan ARCHER Andrea Tasar 1023 (21.0 DNC) 5.0 (21.0 DNC) 4.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 8.0 21.0 DNC 6.0 170.0 44.0
7th WARD Steve ACASTER Mike GP14 1131 (21.0 DNC) 2.0 4.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 1.0 (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 175.0 49.0
8th SHINTON Jeremy   FINN 1042 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 2.0 1.0 21.0 DNC 192.0 66.0
9th TEALL Dave   Mirror S/H no spin 1370 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 2.0 21.0 DNC 5.0 21.0 DNC 21.0 DNC 196.0 70.0
10th CLEMENTS Richard   Mirror S/H no spin 1370 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 6.0 21.0 DNC 3.0 198.0 72.0
11th BIGLIN Chris   Phantom 1008 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 1.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 211.0 85.0
12th DEGGE Debbie   RS AERO 7 1066 (21.0 DNC) 1.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 211.0 85.0
13th SHINTON Jeremy RUSSAM Gary GP14 1131 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 2.0 212.0 86.0
14th ANSTEY Pete   Phantom 1008 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 2.0 21.0 DNC 212.0 86.0
15th RUSSAM Gary FFOULKES Andy GP14 1131 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 3.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 213.0 87.0
16th HUDSON Nigel HUDSON Freya National 12 1064 3.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 213.0 87.0
17th BLACKWELL Graham   Phantom 1008 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 4.0 21.0 DNC 21.0 DNC 214.0 88.0
18th BRINDLEY Nigel   Phantom 1008 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 6.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 216.0 90.0
19th PETE John   Windsurfer 933 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 9.0 21.0 DNC 21.0 DNC 219.0 93.0
20th HARDIMAN Megan   RS Tera Sport 1457 (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 231.0 105.0

Laser Fleet

Sailed: 12, Discards: 6, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 17, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName Class Rating Race 1
2017-01-07
Race 2
2017-01-14
Race 3
2017-01-21
Race 4
2017-01-28
Race 5
2017-02-04
Race 6
2017-02-11
Race 7
2017-02-18
Race 8
2017-02-25
Race 9
2016-12-03
Race 10
2017-03-11
Race 11
2017-03-18
Race 12
2017-03-29
Total Nett
1st HARDIMAN Simon   Laser 1081 (2.0) (2.0) (18.0 DNC) (1.0) 1.0 1.0 1.0 (18.0 DNC) (2.0) 1.0 1.0 1.0 49.0 6.0
2nd LING John   Laser 1081 1.0 1.0 1.0 3.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 2.0 (18.0 DNC) 1.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 117.0 9.0
3rd HIGSON Jeremy   Laser 1081 (18.0 DNC) 3.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 3.0 1.0 5.0 2.0 3.0 (18.0 DNC) 125.0 17.0
4th PITT Robin   Laser 1081 (18.0 DNC) 4.0 (18.0 DNC) 5.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 4.0 2.0 4.0 (18.0 DNC) 2.0 (18.0 DNC) 129.0 21.0
5th RIDGWAY Oliver   Laser 1081 (18.0 DNC) 5.0 (18.0 DNC) 4.0 2.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 3.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 2.0 142.0 34.0
6th LANGMAN J   Laser Radial 1136 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 3.0 2.0 6.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNF 173.0 65.0
7th BAKER Richard   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 2.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 200.0 92.0
8th LANGMAN Izzy   Laser Radial 1136 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 2.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 200.0 92.0
9th RIDGWAY Oliver   Laser Radial 1136 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 3.0 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 201.0 93.0
10th WILLIAMS Tom   Laser 4.7 1195 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 3.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 201.0 93.0
11th WARNKEN Nils   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 3.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 201.0 93.0
12th ONIONS Edward   Laser Radial 1136 3.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 201.0 93.0
13th HARDIMAN Simon   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 4.0 18.0 DNC 202.0 94.0
14th ACASTER Mike   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 4.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 202.0 94.0
15th ALLEN Harrison   Laser Radial 1136 4.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 202.0 94.0
16th WILLIAMS Tom   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 5.0 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 203.0 95.0
17th RUSSEL H   Laser 1081 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 6.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 204.0 96.0

Solo Fleet

Sailed: 11, Discards: 6, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName Class Rating Race 1
2017-01-07
Race 2
2017-01-14
Race 3
2017-01-21
Race 4
2017-01-28
Race 5
2017-02-04
Race 7
2017-02-18
Race 8
2017-02-25
Race 9
2016-12-03
Race 10
2017-03-11
Race 11
2017-03-18
Race 12
2017-03-29
Total Nett
1st BADGER Dave   Solo 1156 (1.0) (1.0) (15.0 DNC) 1.0 1.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) 1.0 1.0 67.0 5.0
2nd THORNTON Nick   Solo 1156 (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) 3.0 2.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) 3.0 102.0 12.0
3rd HOPPER Roger   Solo 1156 2.0 (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) 3.0 3.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNF) 103.0 13.0
4th ASTON Bob   Solo 1156 (15.0 DNC) 4.0 2.0 5.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 6.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 122.0 32.0
5th HARRIS Des   Solo 1156 3.0 3.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 5.0 15.0 DNC 15.0 DNC 131.0 41.0
6th DAVIES Huw   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 3.0 6.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 4.0 133.0 43.0
7th CAPENER Ian   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 2.0 139.0 49.0
8th BLAYMIRE-BROWN Michael   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 3.0 15.0 DNC 15.0 DNC 142.0 52.0
9th BADGER Ed   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 1.0 15.0 DNC 15.0 DNC 151.0 61.0
10th BIGLIN Chris   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 151.0 61.0
11th THORNTON Neil   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 152.0 62.0
12th RUSSAM Gary   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNF) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 154.0 64.0
13th HANCOX Wayne   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 5.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 155.0 65.0
14th BIGLIN Chris   Solo 1156 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNF 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 165.0 75.0

Supernova Fleet

Sailed: 12, Discards: 6, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName Class Rating Race 1
2017-01-07
Race 2
2017-01-14
Race 3
2017-01-21
Race 4
2017-01-28
Race 5
2017-02-04
Race 6
2017-02-11
Race 7
2017-02-18
Race 8
2017-02-25
Race 9
2016-12-03
Race 10
2017-03-11
Race 11
2017-03-18
Race 12
2017-03-29
Total Nett
1st GIBSON Mike   Supernova 1067 (14.0 DNC) (2.0) 1.0 (14.0 DNC) 1.0 1.0 (14.0 DNC) 2.0 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 1.0 80.0 8.0
2nd HAWLEY Steve   Supernova 1067 (14.0 DNC) 1.0 (14.0 DNC) 1.0 2.0 (14.0 DNC) 1.0 (14.0 DNC) 3.0 1.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 93.0 9.0
3rd BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 1.0 (4.0) 2.0 3.0 3.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (5.0) 3.0 (14.0 DNC) 4.0 81.0 16.0
4th TAYLOR Phil   Supernova 1067 (14.0 DNC) 3.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 2.0 (14.0 DNC) 4.0 4.0 1.0 3.0 101.0 17.0
5th SAUNDERS Ken   Supernova 1067 (14.0 DNC) (5.0) (14.0 DNC) 4.0 4.0 2.0 3.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 5.0 (14.0 DNC) 5.0 98.0 23.0
6th HAWLEY Chris   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 1.0 2.0 14.0 DNC 2.0 131.0 47.0
7th LOVERING Tony   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 4.0 14.0 DNC 14.0 DNC 6.0 14.0 DNC 14.0 DNC 150.0 66.0
8th BIRCH Alan   Supernova 1067 (14.0 DNC) 6.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 7.0 14.0 DNC 14.0 DNC 153.0 69.0
9th BIGGS Matt   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 1.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 155.0 71.0
10th BOWNES Chris   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 156.0 72.0
11th WILLIAMS Richard   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 3.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 157.0 73.0
12th McDONNELL Jason   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 6.0 160.0 76.0
13th CHADFIELD Tom   Supernova 1067 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNF 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 168.0 84.0

Race 1 - Asymmetric Fleet - 2017-01-07 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 10 1.0

Race 2 - Asymmetric Fleet - 2017-01-14 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 5 1.0
2 GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 6 2.0
3 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 8 3.0
4 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 DNS 15.0

Race 3 - Asymmetric Fleet - 2017-01-21 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 COOLEY Doug HARRIS Sally Laser Vago XD 1074 10 1.0
2 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 14 2.0

Race 4 - Asymmetric Fleet - 2017-01-28 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 1 1.0
2 GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 9 2.0
3 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 13 3.0
4 RANDLE Mat RANDLE Jane RS 400 942 24 4.0

Race 5 - Asymmetric Fleet - 2017-02-04 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 11 1.0
2 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 12 2.0
3 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 19 3.0

Race 6 - Asymmetric Fleet - 2017-02-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 3 1.0
2 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 5 2.0
3 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 6 3.0
4 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 9 4.0
5 BOWNES Chris MASON Guy RS 400 942 13 5.0

Race 7 - Asymmetric Fleet - 2017-02-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 1 1.0
2 BOWNES Chris MASON Guy RS 400 942 2 2.0
3 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 3 3.0
4 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 7 4.0

Race 8 - Asymmetric Fleet - 2017-02-25 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 EELES Howard MASON Guy RS 500 973 DNF 15.0

Race 9 - Asymmetric Fleet - 2016-12-03 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 8 1.0
2 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 9 2.0
3 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 11 3.0
4 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 12 4.0
5 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 OCS 15.0

Race 10 - Asymmetric Fleet - 2017-03-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 5 1.0
2 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 11 2.0
3 PACE Greg EAVES Nick RS 400 942 14 3.0
4 GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 21 4.0
5 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 22 5.0
6 CAMPBELL Derek MASON Guy RS 400 942 24 6.0
7 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 DNF 15.0

Race 11 - Asymmetric Fleet - 2017-03-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 4 1.0
2 DOWNING Caroline MCDONNELL Jason RS 400 942 6 2.0
3 PACE Greg EAVES Nick RS 400 942 11 3.0
4 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 14 4.0
5 HANCOX Wayne BLAKEMORE Gareth RS 400 942 15 5.0

Race 12 - Asymmetric Fleet - 2017-03-29 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 EELES Howard HANCOX Wayne RS 400 942 1 1.0
2 KNIGHT Sam KNIGHT John RS 400 942 5 2.0
3 EAVES Nick PACE Greg RS 400 942 13 3.0
4 ASHWELL Richard CLIFF Tony RS 400 942 14 4.0
5 GILL Andy PERRY Ciara RS 200 1049 15 5.0
6 BLAKEMORE Gareth BLAKEMORE Kate RS 400 942 26 6.0

Race 1 - Handicap Fleet - 2017-01-07 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 2 1.0
2 BONEHAM Neil   Phantom 1008 5 2.0
3 HUDSON Nigel HUDSON Freya National 12 1064 8 3.0
4 CLARKE Ian   FINN 1042 11 4.0

Race 2 - Handicap Fleet - 2017-01-14 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   RS AERO 7 1066 7 1.0
2 WARD Steve ACASTER Mike GP14 1131 11 2.0
3 BONEHAM Neil   Phantom 1008 15 3.0
4 BLACKWELL Graham   K1 1067 19 4.0
5 ARCHER Alan ARCHER Andrea Tasar 1023 22 5.0

Race 3 - Handicap Fleet - 2017-01-21 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BIGLIN Chris   Phantom 1008 2 1.0
2 DEGGE Debbie   Streaker 1135 3 2.0
3 BONEHAM Neil   Phantom 1008 5 3.0
4 WARD Steve ACASTER Mike GP14 1131 7 4.0
5 BLACKWELL Graham   K1 1067 11 5.0
6 BRINDLEY Nigel   Phantom 1008 13 6.0

Race 4 - Handicap Fleet - 2017-01-28 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 8 1.0
2 BONEHAM Neil   Phantom 1008 10 2.0
3 RUSSAM Gary FFOULKES Andy GP14 1131 15 3.0
4 ARCHER Alan ARCHER Andrea Tasar 1023 17 4.0
5 CLARKE Ian   FINN 1042 18 5.0
6 PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 25 6.0

Race 5 - Handicap Fleet - 2017-02-04 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 3 1.0
2 BONEHAM Neil   Phantom 1008 10 2.0
3 CLARKE Ian   FINN 1042 17 3.0
4 PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 20 4.0

Race 6 - Handicap Fleet - 2017-02-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 1 1.0
2 BONEHAM Neil   Phantom 1008 7 2.0
3 CLARKE Ian   FINN 1042 14 3.0

Race 7 - Handicap Fleet - 2017-02-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 4 1.0
2 TEALL Dave   Mirror S/H no spin 1370 12 2.0
3 BONEHAM Neil   Phantom 1008 14 3.0
4 BLACKWELL Graham   K1 1067 17 4.0
5 CLARKE Ian   FINN 1042 18 5.0
6 PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 22 6.0

Race 8 - Handicap Fleet - 2017-02-25 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points

Race 9 - Handicap Fleet - 2016-12-03 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 WARD Steve ACASTER Mike GP14 1131 4 1.0
2 PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 17 2.0
3 BLACKWELL Graham   K1 1067 18 3.0

Race 10 - Handicap Fleet - 2017-03-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 2 1.0
2 SHINTON Jeremy   FINN 1042 7 2.0
3 BONEHAM Neil   Phantom 1008 9 3.0
4 BLACKWELL Graham   Phantom 1008 16 4.0
5 TEALL Dave   Mirror S/H no spin 1370 18 5.0
6 CLEMENTS Richard   Mirror S/H no spin 1370 19 6.0
7 CLARKE Ian   FINN 1042 20 7.0
8 ARCHER Alan ARCHER Andrea Tasar 1023 26 8.0
9 PETE John   Windsurfer 933 30 9.0

Race 11 - Handicap Fleet - 2017-03-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 SHINTON Jeremy   FINN 1042 5 1.0
2 ANSTEY Pete   Phantom 1008 8 2.0
3 BONEHAM Neil   Phantom 1008 9 3.0
4 CLARKE Ian   FINN 1042 13 4.0

Race 12 - Handicap Fleet - 2017-03-29 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 DEGGE Debbie   Streaker 1135 7 1.0
2 SHINTON Jeremy RUSSAM Gary GP14 1131 8 2.0
3 CLEMENTS Richard   Mirror S/H no spin 1370 12 3.0
4 BONEHAM Neil   Phantom 1008 17 4.0
5 CLARKE Ian   FINN 1042 18 5.0
6 ARCHER Alan ARCHER Andrea Tasar 1023 22 6.0
7 BLACKWELL Graham   K1 1067 23 7.0
8 PILCHER Robin   RS AERO 7 1066 24 8.0

Race 1 - Laser Fleet - 2017-01-07 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 LING John   Laser 1081 3 1.0
2 HARDIMAN Simon   Laser 1081 9 2.0
3 ONIONS Edward   Laser Radial 1136 12 3.0
4 ALLEN Harrison   Laser Radial 1136 13 4.0

Race 2 - Laser Fleet - 2017-01-14 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 LING John   Laser 1081 2 1.0
2 HARDIMAN Simon   Laser 1081 10 2.0
3 HIGSON Jeremy   Laser 1081 13 3.0
4 PITT Robin   Laser 1081 14 4.0
5 RIDGWAY Oliver   Laser 1081 16 5.0

Race 3 - Laser Fleet - 2017-01-21 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 LING John   Laser 1081 8 1.0
2 LANGMAN Izzy   Laser Radial 1136 15 2.0
3 WARNKEN Nils   Laser 1081 16 3.0

Race 4 - Laser Fleet - 2017-01-28 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 3 1.0
2 BAKER Richard   Laser 1081 4 2.0
3 LING John   Laser 1081 5 3.0
4 RIDGWAY Oliver   Laser 1081 11 4.0
5 PITT Robin   Laser 1081 14 5.0
6 RUSSEL H   Laser 1081 23 6.0

Race 5 - Laser Fleet - 2017-02-04 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 7 1.0
2 RIDGWAY Oliver   Laser 1081 13 2.0
3 LANGMAN J   Laser Radial 1136 14 3.0
4 ACASTER Mike   Laser 1081 15 4.0

Race 6 - Laser Fleet - 2017-02-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 4 1.0
2 LANGMAN J   Laser Radial 1136 8 2.0
3 WILLIAMS Tom   Laser 4.7 1195 12 3.0

Race 7 - Laser Fleet - 2017-02-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 8 1.0
2 LING John   Laser 1081 9 2.0
3 HIGSON Jeremy   Laser 1081 11 3.0
4 PITT Robin   Laser 1081 16 4.0
5 WILLIAMS Tom   Laser 1081 20 5.0
6 LANGMAN J   Laser Radial 1136 21 6.0

Race 8 - Laser Fleet - 2017-02-25 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HIGSON Jeremy   Laser 1081 3 1.0
2 PITT Robin   Laser 1081 4 2.0
3 RIDGWAY Oliver   Laser Radial 1136 5 3.0

Race 9 - Laser Fleet - 2016-12-03 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 LING John   Laser 1081 1 1.0
2 HARDIMAN Simon   Laser 1081 2 2.0
3 RIDGWAY Oliver   Laser 1081 6 3.0
4 PITT Robin   Laser 1081 13 4.0
5 HIGSON Jeremy   Laser 1081 14 5.0

Race 10 - Laser Fleet - 2017-03-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 13 1.0
2 HIGSON Jeremy   Laser 1081 17 2.0

Race 11 - Laser Fleet - 2017-03-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 1 1.0
2 PITT Robin   Laser 1081 7 2.0
3 HIGSON Jeremy   Laser 1081 10 3.0
4 HARDIMAN Simon   Laser 1081 12 4.0

Race 12 - Laser Fleet - 2017-03-29 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HARDIMAN Simon   Laser 1081 6 1.0
2 RIDGWAY Oliver   Laser 1081 19 2.0
3 LANGMAN J   Laser Radial 1136 DNF 18.0

Race 1 - Solo Fleet - 2017-01-07 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 1 1.0
2 HOPPER Roger   Solo 1156 4 2.0
3 HARRIS Des   Solo 1156 6 3.0

Race 2 - Solo Fleet - 2017-01-14 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 1 1.0
2 THORNTON Nick   Solo 1156 9 2.0
3 HARRIS Des   Solo 1156 18 3.0
4 ASTON Bob   Solo 1156 21 4.0

Race 3 - Solo Fleet - 2017-01-21 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HOPPER Roger   Solo 1156 6 1.0
2 ASTON Bob   Solo 1156 9 2.0
3 DAVIES Huw   Solo 1156 12 3.0

Race 4 - Solo Fleet - 2017-01-28 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 7 1.0
2 THORNTON Neil   Solo 1156 16 2.0
3 THORNTON Nick   Solo 1156 19 3.0
4 BLAYMIRE-BROWN Michael   Solo 1156 20 4.0
5 ASTON Bob   Solo 1156 21 5.0
6 DAVIES Huw   Solo 1156 26 6.0

Race 5 - Solo Fleet - 2017-02-04 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 1 1.0
2 THORNTON Nick   Solo 1156 2 2.0
3 HOPPER Roger   Solo 1156 5 3.0
4 RUSSAM Gary   Solo 1156 9 4.0
5 HANCOX Wayne   Solo 1156 18 5.0

Race 6 - Solo Fleet - 2017-02-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points

Race 7 - Solo Fleet - 2017-02-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BIGLIN Chris   Solo 1156 5 1.0
2 CAPENER Ian   Solo 1156 6 2.0
3 HOPPER Roger   Solo 1156 13 3.0
4 RUSSAM Gary   Solo 1156 DNF 15.0

Race 8 - Solo Fleet - 2017-02-25 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BIGLIN Chris   Solo 1156 DNF 15.0

Race 9 - Solo Fleet - 2016-12-03 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 10 1.0

Race 10 - Solo Fleet - 2017-03-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Ed   Solo 1156 1 1.0
2 THORNTON Nick   Solo 1156 3 2.0
3 BLAYMIRE-BROWN Michael   Solo 1156 10 3.0
4 HOPPER Roger   Solo 1156 12 4.0
5 HARRIS Des   Solo 1156 25 5.0
6 ASTON Bob   Solo 1156 27 6.0

Race 11 - Solo Fleet - 2017-03-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 3 1.0

Race 12 - Solo Fleet - 2017-03-29 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BADGER Dave   Solo 1156 2 1.0
2 CAPENER Ian   Solo 1156 4 2.0
3 THORNTON Nick   Solo 1156 11 3.0
4 DAVIES Huw   Solo 1156 25 4.0
5 HOPPER Roger   Solo 1156 DNF 15.0

Race 1 - Supernova Fleet - 2017-01-07 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 7 1.0

Race 2 - Supernova Fleet - 2017-01-14 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HAWLEY Steve   Supernova 1067 3 1.0
2 GIBSON Mike   Supernova 1067 4 2.0
3 TAYLOR Phil   Supernova 1067 12 3.0
4 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 17 4.0
5 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 20 5.0
6 BIRCH Alan   Supernova 1067 23 6.0

Race 3 - Supernova Fleet - 2017-01-21 at 13:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 GIBSON Mike   Supernova 1067 1 1.0
2 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 4 2.0

Race 4 - Supernova Fleet - 2017-01-28 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HAWLEY Steve   Supernova 1067 2 1.0
2 BOWNES Chris   Supernova 1067 6 2.0
3 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 12 3.0
4 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 22 4.0

Race 5 - Supernova Fleet - 2017-02-04 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 GIBSON Mike   Supernova 1067 4 1.0
2 HAWLEY Steve   Supernova 1067 6 2.0
3 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 8 3.0
4 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 16 4.0

Race 6 - Supernova Fleet - 2017-02-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 GIBSON Mike   Supernova 1067 2 1.0
2 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 10 2.0
3 WILLIAMS Richard   Supernova 1067 11 3.0

Race 7 - Supernova Fleet - 2017-02-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HAWLEY Steve   Supernova 1067 10 1.0
2 TAYLOR Phil   Supernova 1067 15 2.0
3 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 19 3.0
4 LOVERING Tony   Supernova 1067 23 4.0

Race 8 - Supernova Fleet - 2017-02-25 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 BIGGS Matt   Supernova 1067 1 1.0
2 GIBSON Mike   Supernova 1067 2 2.0
3 CHADFIELD Tom   Supernova 1067 DNF 14.0

Race 9 - Supernova Fleet - 2016-12-03 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HAWLEY Chris   Supernova 1067 3 1.0
2 GIBSON Mike   Supernova 1067 5 2.0
3 HAWLEY Steve   Supernova 1067 7 3.0
4 TAYLOR Phil   Supernova 1067 15 4.0
5 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 16 5.0

Race 10 - Supernova Fleet - 2017-03-11 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 HAWLEY Steve   Supernova 1067 4 1.0
2 HAWLEY Chris   Supernova 1067 6 2.0
3 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 8 3.0
4 TAYLOR Phil   Supernova 1067 15 4.0
5 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 23 5.0
6 LOVERING Tony   Supernova 1067 28 6.0
7 BIRCH Alan   Supernova 1067 29 7.0

Race 11 - Supernova Fleet - 2017-03-18 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 TAYLOR Phil   Supernova 1067 2 1.0

Race 12 - Supernova Fleet - 2017-03-29 at 15:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName CrewName Class Rating Place Points
1 GIBSON Mike   Supernova 1067 3 1.0
2 HAWLEY Chris   Supernova 1067 9 2.0
3 TAYLOR Phil   Supernova 1067 10 3.0
4 BUTTERFIELD Gary   Supernova 1067 16 4.0
5 SAUNDERS Ken   Supernova 1067 20 5.0
6 McDONNELL Jason   Supernova 1067 21 6.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com